Dovolená na kole jižní Čechy

Rozhodli jste se strávit aktivní dovolenou na kole v tuzemsku? Potom je náš penzion Markéta na Třeboňsku ideální volbou. Penzion se nachází přímo ve městě Třeboň. Pro cyklisty je v penzionu k dispozici kolárna, kterou je možné po celou dobu pobytu bez omezení využívat. Poloha penzionu navazuje na cyklotrasy po Třeboňsku, tudíž je ideálním výchozím místem pro turistické a cykloturistické výlety.

JIŽNÍ ČECHY NA KOLE

Třeboňsko nabízí příznivcům cyklodovolené obrovskou síť cyklotras pro více i méně zdatné cyklisty. Třeboňsko je malebnou krajinou, která Vás při výletech po okolí uchvátí množstvím rybníků, hlubokými lesy, nenarušenou přírodou a krásnými vesničkami.

CYKLOTRASY TŘEBOŇ

Dovolená na kole na Třeboňsku lze prožít i s dětmi. Zdejší rovinatá krajina Vám umožní jízdu na kole s malými dětmi i s dětskými vozíky.

Kvalitně značené cyklotrasy Vám umožní obdivovat nejrůznější zákoutí této nádherné krajiny. Zvláště zajímavé jsou naučné stezky, které Vás pomocí informačních zastávek s odpočívadly seznámí s historií i přírodou na Třeboňsku. Mezi nejznámější patří cyklotrasy Okolo Třeboně, Rožmberk, po okolí třeboňských rybníků či stezkou Emy Destinové.

TRADIČNÍ CYKLISTICKÉ VÝLETY

Každoročně se v Třeboni pořádají pro příznivce cykloturistiky vyjížďky na kole. Jedná se např. o Otevření cyklistické sezóny, Jaro na Blatech, Jízda pro růži a různé cyklistické závody.

CYKLOTRANS

Cyklotrans je speciální dopravní systém pro pěší a cyklisty. Autobusové linky pokrývají oblast jižních Čech. Městem Třeboň projíždí zelená linka, která Vás zaveze např. do města Jindřichův Hradec, Slavonic nebo dále až do Znojma. Více informací o dopravním systému cyklotrans a jízdní řády.