Tipy na výlety

DOVOLENÁ TŘEBOŇ A TŘEBOŇSKO

Kraj jižní Čechy a zejména oblast Třeboňsko je pravým místem pro Vaši relaxační, sportovní či rodinnou dovolenou. Třeboň Vám nabízí historické památky, kulturní akce, cyklistické a turistické trasy s naučnými stezkami a zejména chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko.

MĚSTO TŘEBOŇ

Dovolená ve městě Třeboň nadchne zejména obdivovatele historických památek. K nejznámějším patří státní zámek Třeboň a jeho zahrady. Nedaleko centra města se nachází turisty hojně navštěvovaná Schwarzenberská hrobka.

V blízkém okolí Třeboně doporučujeme navštívit:

  • Vodní zámek Červená Lhota
  • Zámek Český krumlov
  • Hluboká nad Vltavou
  • Nové Hrady
  • Jindřichohradecký hrad a zámek

Třeboň je spojena především s lázeňstvím. Každoročně do lázní přijíždí tuzemští i zahraniční návštěvníci. Lázně jsou zaměřeny na léčebné pobyty pohybového aparátu a revmatických chorob. Kromě léčebných pobytů lázně Aurora i Bertiny lázně nabízí různé relaxační a rekondiční pobyty. Během své dovolené můžete zakoupit i volně prodejné odpolední procedury.

AKTIVNÍ DOVOLENÁ TŘEBOŇ

Rovinatá krajina Třeboňsko nabízí ideální podmínky pro více i méně zdatné sportovce. V okolí města Třeboň je velké množství Naučných stezek, které lze absolvovat pěšky nebo na kole.

PĚŠÍ TURISTIKA TŘEBOŇSKO

Přímo z Třeboně vedou dvě naučné stezky. Naučná stezka zdraví Hrádeček. Uzavřený okruh je dlouhý 3,6 km a seznámí Vás se stromy Třeboňska.

Naučná stezka kolem rybníka Svět tvoří 12 km okruh s 16-ti informačními zastávkami. Stezka se příhodně nazývá Cesta kolem Světa.

Nedaleko města Třeboň se nachází i další naučné stezky, které můžete během své dovolené navštívit jedná se
např. o Veselské pískovny, Červené blato …

CYKLOTURISTIKA TŘEBOŇSKO

Příznivci cykloturistiky si Třeboň oblíbí zejména díky rovinaté krajině a kvalitní sítí cykloturistických tras. Dovolená na kole Vám umožní poznat naučné stezky i okolí Třeboně. Naučná stezka Rožmberk tvoří okruh dlouhý 22 km a seznamuje návštěvníky se zdejšími rybníky.

Naučná stezka Okolo Třeboně tvoří uzavřený okruh dlouhý 39 km a návštěvník pozná přírodní krásy Třeboňska na 22 informačních místech.

Kromě naučných stezek doporučujeme navštívit osadu Trocnov, kde se nachází památník Jana Žižky z Trocnova. Nedaleko Nových Hradů je národní přírodní památka Terčino údolí. Parkem vede naučná stezka.